Ile kosztuje dobry aparat słuchowy?

Ile kosztuje dobry aparat słuchowy

Urządzenie mające na celu wzmocnienie i poprawę jakości słuchu będzie naszym codziennym towarzyszem. W trakcie intensywnego użytkowania wystawimy go zapewne na wiele prób. Warto pamiętać, że jest to inwestycja nie tylko w samo urządzenie, ale i w nową jakość życia. Ile musimy przeznaczyć na zakup? Jakie koszty dodatkowe należy uwzględnić?

Ceny aparatów słuchowych w Polsce

Na polskim rynku pojawiają się wciąż nowe modele aparatów słuchowych. Producenci prześcigają się w oferowanych funkcjach, dzięki czemu możemy wybierać wśród urządzeń mających zapewnić nam najwyższą jakość odbieranych dźwięków. Wyróżniamy kilka typów aparatów słuchowych, np.:

  • Zauszne (BTE)
  • Wewnątrzuszne (ITE)
  • Zauszne ze słuchawką (RITE)
  • Wewnątrzkanałowe (CIC)

Urządzenia występują w różnych wariantach – jedne są nieco bardziej widoczne, inne zaś niemal niezauważalne. Najnowocześniejsze modele posiadają wiele ciekawych funkcji, np. łączą się z aplikacją mobilną, którą możemy zainstalować na naszym smartfonie, dzięki czemu zyskujemy możliwość m.in. zdalnego sterowania funkcjami aparatu, a także wiele innych przydatnych opcji. Ile to kosztuje? Dobre aparaty słuchowe można nabyć w renomowanych punktach, które oferują nie tylko samo urządzenie, ale także np. kompleksowe badania słuchu, a także dopasowanie urządzenia. Patrzymy wówczas na cenę jako na koszt pakietu.

Ceny urządzeń dostępnych w Polsce są bardzo różnorodne i zależą od naszych preferencji względem aparatu słuchowego. Jeżeli nasze potrzeby nie są zbyt duże i oczekujemy od urządzenia aby spełniało tylko swoją podstawową funkcję – wystarczy nam model z niskiej lub średniej półki cenowej. Warto przy tym pamiętać, że jeśli wadą słuchu dotknięte jest oboje uszu, czeka nas podwójny koszt. Aparaty słuchowe dla bardziej wymagających użytkowników posiadają więcej opcji. Modele oferujące lepszą jakość dźwięku, a także urządzenia, które po założeniu będą niewidoczne dla innych osób – będą również droższe.

Koszt aparatu słuchowego

Sam zakup urządzenia to jeszcze nie wszystko. Jeśli zastanawiamy się nad tym, ile kosztuje dobry aparat słuchowy np. w skali rocznej, pamiętajmy także o kwestii jego utrzymania.  Wymiana baterii odbywa się cyklicznie, w zależności od modelu. Co jakiś czas warto również zlecić prace serwisowe, czy też ponownie skalibrować urządzenie, aby mieć pewność, że należycie spełnia swoją rolę. Prawidłowa konserwacja aparatu zapewni nam niezmiennie najwyższą jakość odbioru bodźców słuchowych, dlatego pamiętajmy również o regularnym czyszczeniu urządzenia.

Zapisz się na
badanie słuchu

    Zadzwoń teraz+52 348 40 63