Aparat słuchowy dla seniora – cena

Aparat słuchowy jest urządzeniem, które odgrywa niezwykle istotną rolę. Nie chodzi bowiem tylko o poprawę jakości słyszenia. Zagadnienie doskonale rozumieją w szczególności seniorzy oraz ich opiekunowie. Dzięki lepszemu odbieraniu bodźców dźwiękowych, osoby starsze mogą poczuć się pewniej w otaczającym je świecie, co ogromnie wpływa na komfort psychiczny. Warto zatem zapewnić naszym rodzicom, babciom i dziadkom urządzenie, które da im znacznie więcej, niż tylko lepszy słuch.

Wybieramy aparat słuchowy dla seniora

Cena to tylko jeden z kryteriów, jakie należy wziąć pod uwagę wybierając urządzenie. Na rodzimym rynku pojawia się coraz więcej rozmaitych modeli – skąd możemy wiedzieć, który sprawdzi się najlepiej? Ostateczny wybór podejmiemy w gabinecie specjalisty, choć już wcześniej możemy samodzielnie zapoznać się z ofertami różnych producentów, aby przynajmniej odrobinę zorientować się w tym, jakie funkcje oferują poszczególne aparaty słuchowe. Dla seniora najważniejsza będzie z pewnością sama poprawa jakości słuchu, jednak urządzenia te dzisiaj posiadają znacznie więcej opcji, m.in.:

  • łączność poprzez technologię Bluetooth z urządzeniami audio, np. z telewizorem,
  • możliwość zdalnej obsługi aparatu słuchowego za pomocą aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie,
  • zdalne sterowanie z wykorzystaniem specjalnego pilota.

Ile kosztują aparaty słuchowe?

Ceny urządzeń kształtują się w zależności od tego, jakie posiadają funkcje. Jeżeli zatem użytkownikowi zależy na bardzo zaawansowanych możliwościach aparatu słuchowego, należy się liczyć z tym, że trzeba będzie ponieść nieco większe koszty.

Czy cena determinuje jakość odbierania dźwięków? Niekoniecznie – już w przystępniejszym przedziale cenowym można znaleźć modele, które radzą sobie równie dobrze, co droższe wersje urządzeń. Przede wszystkim jednak warto pamiętać, że wybierając aparat, cena nie powinna być głównym wyznacznikiem. Najważniejszy jest bowiem komfort użytkowania.

Gdzie kupić aparat słuchowy dla seniora?

W wyborze odpowiedniego modelu urządzenia pomoże specjalista – protetyk. W pierwszej kolejności należy zatem zapisać się na badanie słuchu. następnie zostanie przeprowadzony kompleksowy wywiad z pacjentem, aby zebrać jak najwięcej informacji (m.in. o rodzajach bodźców słuchowych, jakie towarzyszą mu na co dzień) niezbędnych przy doborze urządzenia. Jak już wspomnieliśmy, przy doborze aparatu słuchowego dla seniora cena nie jest tak istotna, jak dobre dopasowanie, które może zająć kilka wizyt. W ich trakcie zostanie m.in. wykonana indywidualna nakładka w zgodzie z budową anatomiczną ucha. Przy odbiorze urządzenia, zostaje ono ostatecznie zaprogramowane w taki sposób, aby jego praca jak najlepiej odpowiadała użytkownikowi.

Zapisz się na
badanie słuchu

    Zadzwoń teraz+52 348 40 63