Badania słuchu

Badania Słuchu Bydgoszcz – dlaczego warto się badać?

Regularna diagnostyka słuchu, zwłaszcza, gdy mamy podejrzenia związane z jego nieprawidłowym działaniem, jest niezwykle ważna. Nasi specjaliści zajmują się nie tylko badaniem, ale również leczeniem i szeroko pojętym doradztwem. Wiele lat doświadczenia sprawiło, że nasza pomoc jest nieoceniona również w przypadku małych i dużych dzieci. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, jesteśmy gotowi, by wykonać podstawowe badania słuchu również w warunkach domowych. Pracujemy w oparciu o najwyższej jakości, zaawansowany technologicznie sprzęt. Zestawienie profesjonalnych urządzeń z wieloletnim doświadczeniem sprawia, że jesteśmy niezastąpieni.

Zbadaj słuch i pozwól najbliższym cieszyć się życiem

Wszystkie wykonywane przez nas badania słuchu są w pełni bezpieczne, nieinwazyjne i dostosowane do wieku oraz potrzeb Pacjenta. Lekarze – specjaliści dbają nie tylko o bezpieczeństwo osoby badanej, ale również o jej komfort fizyczny oraz psychiczny. Wyniki w możliwie największym stopniu odzwierciedlają aktualny stan ubytku słuchu. Dzięki precyzyjnym pomiarom możliwe jest zastosowanie odpowiedniego, najbardziej skutecznego leczenia, bądź wybranie w pełni dopasowanego modelu aparatu słuchowego.

Badania słuchu Bydgoszcz:

Audiometria tonalna

Audiometria tonalna to w pełni bezpieczne, powszechnie stosowane badanie słuchu w Bydgoszczy. Pozwala ono wykryć wszystkie nieprawidłowości związane ze słuchem, w tym niedosłuch oraz głuchotę, poprzez ocenę progu słyszenia. Badanie to polega na pomiarze ubytku słuchu za pomocą prezentowania Pacjentowi tonów o różnych częstotliwościach. Całość przeprowadzana jest zarówno na uchu prawym jak i lewym

Tympanometria

Tympanometria to badanie, którego celem jest określenie oceny stanu ucha środkowego oraz wewnętrznego. Metoda ta bezpośrednio określa sztywność błony bębenkowej, rejestrując jej wychylenia przy zmieniającym się ciśnieniu statycznym w przewodzie słuchowym. Do badania wykorzystuje się odbitą falę dźwiękową. Całość jest w pełni bezpieczna dla Pacjenta, aczkolwiek wymaga wcześniejszego badania otolaryngologicznego.

Odruchy mięśnia strzemiączkowego

Badania odruchu strzemiączkowego mają na celu dostarczenie informacji dotyczących transmisji sygnałów o znacznym natężeniu z ucha do zewnętrznego ślimaka. Proces ten polega na pobudzaniu błony bębenkowej oraz układu ucha środkowego do drgań za pomocą generatora dźwięku. Pomiar umożliwia ocenę sprawności przewodzenia dźwięku w uchu środkowym. Całość jest bezpieczna i nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Audiometria słowna

Audiometria słowna jest praktyczną metodą diagnostyki uszkodzenia słuchu, a jednocześnie stanowi idealne uzupełnienie audiometrii tonalnej. Badanie to służy ocenie zrozumienia to znaczy mowy słyszanej przez Pacjenta. Za pomocą audiogramów, lekarz ocenia wydolność słuchu, umożliwiającą badanej osobie codzienną komunikację. Dodatkowo diagnostyka ta przydatna jest w doborze odpowiednich dla Pacjenta aparatów słuchowych.

Parametry szumu

Badanie, a więc charakterystyka szumów to niezwykle ważna metoda diagnostyczna, której celem jest ocena parametrów akustycznych szumu usznego. Za pomocą specjalnych słuchawek nausznych lekarz bada miedzy innymi wysokość, natężenie oraz maskowanie szumów. Szumy uszne bardzo często określane są przez Pacjenta, jako gwizdy, szelesty, piski, dzwonki, dudnienie etc. Metoda ich leczenia zależna jest od przyczyny oraz miejsca powstawania.

Otoemisja akustyczna

Otoemisja akustyczna, zwana w skrócie OAE to badanie, którego celem jest określenie możliwości układu słuchowego Pacjenta, do przetwarzania dźwięku. Ta metoda diagnostyczna zazwyczaj wykonywana jest u noworodków oraz niemowląt. Całość jest niezwykle bezpieczna – lekarz wprowadza do zewnętrznego kanału usznego sondę, która emituje dźwięki i rejestruje działanie układu słuchowego, przedstawiając wyniki za pomocą DP-gramu.

ABR (BERA)

Badanie BERA polega na ocenie słuchowych potencjałów pnia mózgu. Ta praktyczna metoda diagnostyczna jest bezpieczna dla Pacjenta, niezależnie od jego wieku. ABR pozwala wykryć wszelkiego rodzaju uszkodzenia słuchu w obrębie nie tylko ucha środkowego i ślimaka, ale również nerwu słuchowego i pnia mózgu. Badanie to wykonywane jest przede wszystkim w trakcie podejrzenia uszkodzenia słuchu, symulacji głuchoty bądź niedosłuchu oraz guza kąta mostowo-móżdżkowego .

Zapisz się na
badanie słuchu

Zadzwoń teraz+52 348 40 63