Co zrobić, by aparat słuchowy działał jak najdłużej?

Aparat słuchowy jest urządzeniem, któremu powierzamy niezwykle ważną rolę. Jego zadaniem jest umożliwić nam nie tylko jak najlepszy odbiór bodźców dźwiękowych, ale także lepszy kontakt z naszymi najbliższymi, rodziną i przyjaciółmi oraz z otaczającym nas światem. Ponieważ proces dobrania, przygotowania i dopasowania aparatu słuchowego jest złożony, zaś samo urządzenie również nie jest tanim nabytkiem lecz bardzo poważną inwestycją, zależy nam na tym, aby służyło nam możliwie jak najdłużej. Jak tego dokonać?

Doskonałe dopasowanie aparatu słuchowego

Pierwszą rzeczą, o jakiej należy powiedzieć, jest pewna zależność: im lepiej i dokładniej zostanie dopasowane urządzenie, tym dłużej będzie działać. Aparat słuchowy spełniający swoją rolę będzie nam dobrze służył przez długi czas. Oprócz cyklicznego serwisowania i sprawdzania ustawień, nie będzie wymagał dodatkowych zabiegów, czy wielokrotnych zmian w programowaniu. Również sam model urządzenia – jeżeli jest doskonale dobrany, nie będzie np. wypadał z ucha, co także mogłoby znacznie skrócić jego żywotność.

Należy także pamiętać o tym, że o trwałości aparatu słuchowego decyduje również jakość jego wykonania. Delikatny plastik, z którego mogą być wykonane poszczególne elementy, może szybko ulec zniszczeniu. Wybierzmy zatem urządzenie, do wykonania którego wykorzystano wysokiej jakości materiały oraz technologie.

Zobacz także: Aparat słuchowy dla seniora – cena

Rozważne użytkowanie aparatu słuchowego

Ogromny wpływ na trwałość urządzenia ma tzw. czynnik ludzki – czyli to, w jaki sposób użytkownik traktuje aparat słuchowy na co dzień. Pamiętajmy o odpowiednim przechowywaniu oraz ochronie urządzenia przed wpływem czynników mogących spowodować uszkodzenia.

  • Gdy idziemy spać i zdejmujemy aparat, odkładajmy go do specjalnego etui. Jeśli będzie leżał bezpośrednio na blacie, do wnętrza urządzenia może dostać się kurz.
  • Unikajmy kontaktu aparatu z wodą, ponieważ może dojść do uszkodzeń wskutek zalania.
  • Jeśli nasze urządzenie zostało narażone na kontakt z substancją, która mogła go uszkodzić, zadbajmy o prawidłowe oczyszczenie – najlepiej powierzmy tę czynność profesjonalistom.

Zobacz także: Jak dobrać aparat słuchowy?

Regularne czyszczenie aparatu słuchowego

Urządzenie należy regularnie czyścić z takich substancji, jak woskowina, pot oraz kurz. Oprócz samodzielnego czyszczenia aparatu słuchowego w domu, należy pamiętać o cyklicznym serwisowaniu urządzenia u profesjonalisty. Postępując w ten sposób możesz przedłużyć trwałość Twojego aparatu słuchowego nawet o kilka dodatkowych lat.

Zapisz się na
badanie słuchu

    Zadzwoń teraz+52 348 40 63